Миколаїв: рятувальники тренувались гасити пожежу на базі Миколаївського базового медичного коледжу.

21 червня на базі Миколаївського базового медичного коледжу відбулись гарнізонні тактико-спеціальні навчання з особовим складом міського гарнізону цивільного захисту.

Пожежне навантаження приміщень закладу складає значна кількість горючих матеріалів та речовин: хімічні реактиви в лабораторіях,меблі та оздоблення, комп’ютерна техніка в аудиторіях, книжки в бібліотеці та документація в архіві.

За тактичним задумом навчань, через необережне поводження з реактивами пожежа виникла в лабораторії аналітичної хімії на 4 поверсі. Створилася загроза розповсюдження полум’я на поруч розташовані приміщення четвертого та технічного поверхів. Токсичніпродукти згорання розповсюдились по коридору та сходовим клітинам, тим самим відрізавши шляхи евакуації слухачам, які знаходилися в аудиторіях на четвертому поверсі. 

В першу чергу, адміністрація об’єкту повідомила про пожежу за телефоном «101». Потім провела евакуацію слухачів коледжу та педагогічного персоналу. Добровільна пожежна дружина навчального закладу застосувала первинні засоби пожежогасіння, але це бажаного результату не дало. На момент прибуття першого підрозділу площа пожежі склала 48 кв.м. В приміщеннях залишилося 6 слухачів, які не могли самостійно вийти в безпечну зону.

По прибуттю першого підрозділу, рятувальники, в складі газодимозахисної (далі ГДЗС) ланки,  організували пошук постраждалих та  забезпечили евакуацію слухачів по авто драбині. Після проведення рятувальних робіт подали стволи на захист поруч розташованих приміщень на четвертому поверсі.

Організовано роботу штабу на пожежі.

Іншим випробуванням для учасників навчань стало умовне розповсюдження невідомої хімічної речовини. Відділенням пересувної хімічно-радіологічної лабораторії проведена розвідка та вжиті заходи щодо припинення розповсюдження хімічної речовини.

 Загалом навчання пройшли на відмітку «задовільно», залучалось 9 одиниць техніки та 37 чоловік особового складу Головного управління ДСНС України у Миколаївській області та карета швидкої медичної допомоги з бригадою.