Щодо залучення спецслужбами рф української молоді до підривної діяльності

Щодо залучення спецслужбами рф української молоді до підривної діяльності

Збільшується кількість і активність спроб противника розгорнути мережу орієнтованих на молодь каналів у соцмережах і месенджерах, які закликають до вчинення диверсій та терактів. Такі дії ведуть до невідворотності кримінальної відповідальності за їх скоєння.

Попередження неправомірних дій серед молоді

Попереджаємо про недопустимість перегляду та розповсюдження контенту з телеграм каналів та месенджерів, які закликають до вчинення диверсій та терактів.

При вчиненні зазначених  дій особи будить притягненні до кримінальної відповідальності, також до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків можуть бути притягненні батьки таких осіб. Також повідомляємо, що  Кримінальна відповідальність за тяжкі та особливо тяжкі злочини наступає з 14 років.

Витяг з Кримінального кодексу України

           Стаття 113. Диверсія

  1. Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій,

-карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту,

-караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Стаття 258. Терористичний акт

  1. Терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами, міжнародними організаціями, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста), а також погроза вчинення зазначених дій з тією самою метою

-караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди чи інших тяжких наслідків,

-караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що призвели до загибелі людини,

-караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

  1. Особа звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті в частині погрози вчинення терористичного акту, якщо вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно повідомила правоохоронний орган про цей злочин, сприяла його припиненню або розкриттю, у разі якщо внаслідок цього і вжитих заходів було відвернено небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.