30 жовтня 2024 року в рамках Тижня української писемності та мови викладач української мови і літератури МБМФК Сєрих Галина Іванівна провела захопливий мовознавчий турнір для студентів медсестринського відділення №2 “Солов’їне шоу”. Метою такого заходу було збудити прагнення студентів продемонструвати свої знання та вміння з української мови, спонукати їх до творчої праці; розвивати навички роботи в групах, пам᾿ять, увагу, швидкість мислення; виховувати в студентів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, народних звичаїв і традицій , глибоку повагу до рідної мови.
До складу команд ввійшли студенти груп 203 та 204. Турнір складався з шести конкурсів. До змагання долучилися і вболівальники, які мали можливість віддати свої зароблені бали одній із команд. Журі, до складу якого входили представники студентського самоврядування відділення Федоренко Камілла, Цимбал Дарина, допомагали у підрахунку правильних відповідей, давали лаконічні та об’єктивні коментарі до свого оцінювання. Вибір переможця був непростий, адже обидві команди показали в конкурсах гарні знання з лексики і граматики, пунктуації та стилістики української мови, обізнаність у джерелах походження української фразеології, відтворенні народної творчості. Конкурс капітанів (Гобжелян Валерія, Авраменко Вікторія) засвідчив творчий потенціал наших студентів.
У перервах між раундами глядачі мали можливість побачити, які талановиті наші здобувачі освіти у виконанні пісень( Марковець Ксенія, Романович Ангеліна), декламуванні поезій та гуморесок(Гавриленко Анастасія, Монахова Анна, Дехтяренко Кіра, Фурманюк Костянтин , Ватаманеску Дар’я, Бенедюк Єлизавета). У підсумку з рахунком 53 проти 44 перемогу здобула команда 204 групи “Мелсі”, з чим ми їх щиро вітаємо.Дякуємо учасникам обох команд за активну участь у процесі популяризації української мови.
Такий формат виховного заходу не тільки активізував зацікавленість до вивчення мови, а й показав, що навчання може бути не лише корисним, але й захопливим.
Підводячи підсумки заходу, Галина Іванівна ще раз підкреслила, що рідна мова – то неоціненний скарб, який треба плекати й оберігати. У нелегкий час, коли Україна перебуває в умовах війни, питання захисту мови набуває неабиякої гостроти, адже ми розуміємо: поки житиме мова – доти існуватиме країна, народ, нація.