«БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ ТА ІНКЛЮЗІЯ ДЛЯ КОЖНОГО І КОЖНОЇ. КРОК ВПЕРЕД.»
10 березня 2023 року викладачем Мороз Л. В. було проведено пізнавально – виховний захід для студентів ІІ курсу – гр. 209, 210. Метою заходу було висвітлення проблем людей, з особливими потребами, але які прагнуть до повноцінного життя в сучасному світі; сформування основних компонентів гуманного ставлення до людей з особливими потребами; дати поняття про безбар’єрність та інклюзію; знаходити можливість та бажання допомоги і моральної підтримки тим, хто цього потребує.
Ми, всі люди дуже різні. І це стосується не лише рис характеру, кольору шкіри, це стосується фізичної та психічної особливості. В світі живуть мільйони людей, які мають фізичні обмеження. Ці люди прагнуть жити повноцінним життям, відвідувати театри, кінотеатри, бібліотеки, навчатися в звичайних школах та інших учбових закладах, займатися саморозвитком, відвідувати кафе та інші заклади….і при цьому відчувати себе вільними ( а не бути людьми «другого сорту»).
В Україні велика кількість людей, що мають фізичні та психічні особливості. Після війни їх кількість стане ще більшою і нам, як цивілізованому суспільству, необхідно цілком адекватно ставитися до них, не встановлювати бар’єри між нами й ними, намагатися допомагати, створювати такі умови, щоб «особливі» люди почували себе повноцінними членами суспільства.
Ми повинні бути толерантними.
Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є.
Інклюзія – це спосіб життя. Ми маємо думати про те, чи наші рішення та дії не вилучають тих, для кого ми працюємо чи створюємо певний продукт.
Інклюзія – це про повагу до людської гідності, бо вона є джерелом прав людини.
Але інклюзія не може розвиватися і впроваджуватися в повній мірі, якщо є бар’єри….. Саме тому безбар’єрність є ключовим «гвинтом» в цьому складному механізми соціалізації.
Безбар’єрність — це, перш за все, філософія суспільства без обмежень, в якому ми створюємо можливості для людей в тих сферах, де вони відчувають певні бар’єри: освітній, сфері зайнятості, доступу до інформації тощо. Також, відкриваючи нову локацію або створюючи послугу, ми маємо робити їх одразу доступними та зручними для всіх незалежно від фізичних особливостей.